icon--black icon--white
کارگاه آموزش جامع قراردادنویسی در تاریخهای ۲۹-۳۰-۳۱ فروردین ۱۴۰۳ برگزار می شود. اطلاعات بیشتر
کارگاه آموزش قراردادنویسی فارسی دوره پایه در دانشگاه مفید قم در تاریخهای ۱۷-۱۸ اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار شد. اطلاعات بیشتر
کارگاه آموزش قراردادنویسی فارسی دوره پایه در دانشگاه علامه طباطبایی در تاریخهای ۱۸-۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می شود. اطلاعات بیشتر

Contract School

مدرسه قراردادنویسی-کانون قراردادنویسان ایران

مدرسه قراردادنویسی (دوره اول ۱۴۰۱)

شرایط پذیرش:

  • عضویت کانون:

تنها کسانی حق شرکت در آزمون را دارند که عضو کانون باشند. (شرایط عضویت افتخاری در کانون)(شرایط عضویت نقره ای در کانون)

  • قبولی در آزمون ورودی کانون: این آزمون بر پایه مطالب ارائه شده در کارگاه قراردادنویسی فارسی-دوره جامع تدوین شده و سوالات به دو بخش تستی و تشریحی ارائه می گردد. (آشنایی با آزمون)

شرایط دوره:

  • حضوری یا آنلاین:

دوره به صورت حضوری در محل دفتر کانون قراردادنویسان ایران در یکشنبه های هر هفته از ساعت ۱۴ لغایت ۱۷  برگزار خواهد شد.

  • ترم تحصیلی:

دوره به صورت دو ترم تحصیلی که هر ترم چهارماه درنظر گرفته شده خواهد بود.

  • روش یادگیری در دوره ها:

روش یادگیری در دوره ها به صورت تمرین کلاسی خواهد بود. بدینصورت که در ابتدای تمرین هر یک از قراردادها، مفاهیم اختصاصی مربوط به هر قرارداد بررسی شده و پس از آن نگارش هر یک از قراردادها زیر نظر استاد به صورت عملی تمرین خواهد شد. بنابراین، نوع برگزاری به صورت ورکشاپ و کلاس تمرینی خواهد بود و جز در موارد محدود، تدریس یکطرفه نخواهیم داشت.

  • ظرفیت:

ظرفیت کلاسها محدود و حداکثر ۱۰ نفر خواهد بود.

قراردادهای تمرینی

ترم اول

ترم دوم

قرارداد کار
قرارداد محرمانگی
قرارداد وکالت
قرارداد خرید کالا
قرارداد اجاره کالا
قرارداد خدمات  
قرارداد مشارکت
قرارداد لیسانس

توجه: زمانبندی روز برگزاری آزمون و تاریخ شروع مدرسه متعاقبا اعلام خواهد شد.

گواهی پایان دوره:

گواهی پایان دوره مبتنی بر موفقیت در آزمون میرکس به تفکیک هر یک از قراردادها صادر می شود که حاوی تاییدیه کانون مبنی بر صلاحیت شخص در نگارش هر یک از قراردادها خواهد بود.

(آشنایی با آزمون میرکس)

توضیح تفصیلی دوره:

هدف و رویکرد ایجاد کانون قراردادنویسان ایران مبنی بر ارائه خدمات قراردادنویسی به شرکت ها و تجار بوده که به مرور زمان و درخواست شرکت ها برای آموزش پرسنل، طرح برگزاری کارگاه های اموزش قرارداد نویسی در دستور کار قرار گرفت. کارگاههای آموزشی به صورت فصلی در قالب سه روز (هر روز ۸ ساعت در مجموع ۲۴ ساعت) برگزار گردیده است. در طول این مدت با توجه به کاربردی بودن آموزش ها و درخواست مکرر اعضا، تصمیم بر این شد که آموزش ها به صورت تفصیلی تر در قالب مدرسه قراردادنویسی به صورت ترمیک برگزار گردد. شرط اول برای ورود به مدرسه قراردادنویسی اخذ عضویت افتخاری کانون است که به صورت کد اختصاصی عضویت در اختیار اعضا قرار گرفته و روی کارت و گواهی صادره درج شده است. لذا فعلاً امکان پذیرش عمومی وجود ندارد. بعلاوه با توجه به ماهیت و روش برگزاری مدرسه، امکان برگزاری آن به‌صورت آنلاین نیز وجود ندارد و ما عذرخواه مخاطبین عزیز شهرستانی هستیم. طول آموزش دو ترم خواهد بود. هر ترم ۴ ماه طول خواهد کشید که به صورت هفته‌ای یک جلسه حضوری احتمالاً در دفتر کانون برگزار خواهد شد. روز پیشنهادی یکشنبه هر هفته و مدت زمان آن در هر هفته دو جلسه یک ساعت و نیم هست که امکان تغییر وجود دارد. نحوه‌ی ثبت نام به این صورت هست که ابتدا در آزمون ورودی ثبت نام و شرکت خواهید کرد. ده نفر اول آزمون پذیرفته شده و وارد مدرسه خواهند شد. شروع ترم اول اردیبهشت ۱۴۰۱ بوده و تا مردادماه ادامه خواهد داشت. بعد از یک ماه تنفس، ترم دوم از شهریور ۱۴۰۱ تا دی ماه خواهد بود. پس از پایان مدرسه و با فاصله یک ماه می توانید در آزمون میرکس شرکت کرده و به صورت جداگانه برای هر قرارداد، مدرک مدرسه قراردادنویسی را دریافت خواهید کرد. در مجموع از ثبت نام در آزمون ورودی تا دریافت مدرک نهایی یک سال در خدمت شما خواهیم بود. ثبت نام از ۲۰ بهمن ماه انجام خواهد شد و آزمون ورودی ۱۲ اسفند ماه برگزار خواهد شد. آزمون به صورت حضوری خواهد بود. محل آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد. سوالات از کتاب جامع قراردادنویسی تالیف دکتر متولی و سمانه کافتری استخراج خواهد شد. تفاوت مدرسه قرارداد نویسی با کلاس های تمرینی در آموزش تفصیلی قرارداد نویسی و کار عملی در نگارش قرارداد و همچنین تحقیق و پژوهش و ارائه ان توسط هر یک از شرکت کنندگان  بوده که در نهایت به تایید استاد خواهد رسید و ضمن ادامه روند کلاس تمرین، هشت قرارداد مشخص شده به صورت تخصصی از ابتدا نگارش  خواهد شد. کلاس تمرین برای عزیزانی که قصد دارند اطلاعات خود را به روز نگه دارند و با تمرین و تکرار قرارداد نویسی متبحر باشند مناسب است. مدرسه قرارداد نویسی علاوه بر این، عزیزان برای مخاطبینی که قصد یاد گیری قراراداد های تخصصی  را به صورت حرفه ای تر دارند مناسب خواهد بود، در نهایت ضمن عذر خواهی مجدد از عزیزانی که امکان شرکت حضوری در مدرسه را ندارند ان شاالله در آینده بتوانیم به این عزیزان نیز خدمات ارائه کنیم.

آزمون اولین مدرسه قراردادنویسی در تاریخ ۱۲-۱۲-۱۴۰۰ برگزار گردید.

 

اعلام نمرات اشخاص شرکت کننده:

نمرات شرکت کنندگان در آزمون مدرسه به شرح زیر است:

 

کد ثبت نام

تستی (از ۵۰ نمره)

(۵۰ سوال، هرکدام یک نمره)

تشریحی (از ۵۰ نمره)

(۱۰ سوال،هرکدام ۵ نمره)

نمره اولیه

(از ۱۰۰ نمره)

ضریب

(۱.۲)

نمره نهایی

مجاز

غیرمجار

۱۴۰۰۲

۲۸

۱۷

۴۵

ندارد

۴۵

مجاز

۱۴۰۰۷

۲۸

۱۸.۵

۴۶.۵

دارد

۵۵.۸

مجاز

۱۴۰۰۸

۳۵

۳۱.۵

۶۶.۵

ندارد

۶۶.۵

مجاز

۱۴۰۰۹

۳۶

۳۵.۵

۷۱.۵

دارد

۸۵.۸

مجاز

۱۴۰۱۳

۲۹

۱۷.۵

۴۶.۵

ندارد

۴۶.۵

مجاز

۱۴۰۱۴

۲۱

--

۲۱

ندارد

۲۱

غیرمجاز

۱۴۰۱۶

۴۳

۳۲

۷۵

دارد

۹۰

مجاز

۱۴۰۱۷

۲۸

۱۸

۴۶

ندارد

۴۶

مجاز

۱۴۰۲۰

۲۳

۱۷.۵

۴۰.۵

ندارد

۴۰.۵

غیرمجاز

۱۴۰۲۱

۲۷

۹

۳۶

ندارد

۳۶

غیرمجاز

۱۴۰۲۲

۲۷

۲۰

۴۷

ندارد

۴۷

مجاز

۱۴۰۲۳

۳۱

۱۹

۵۰

ندارد

۵۰

مجاز

۱۴۰۲۴

۲۰

۲.۵

۲۲.۵

ندارد

۲۲.۵

غیرمجاز

۱۴۰۲۵

۲۱

۱۲.۵

۳۳.۵

ندارد

۳۳.۵

غیرمجاز

۱۴۰۲۶

۲۵

۳

۲۸

ندارد

۲۸

غیرمجاز

۱۴۰۲۷

۲۶

۱۶

۴۲

ندارد

۴۲

مجاز

۱۴۰۲۸

۲۵

۸

۳۳

ندارد

۳۳

غیرمجاز

اشخاص مجاز برای ثبت نام:

ده نفر اول مجاز به ثبت نام خواهند بود. 

مهلت ثبت نام:

کسانیکه برای ثبت نام مجاز شده اند باید ثبت نام خود را تا تاریخ ۲۵-۱۲-۱۴۰۰ قطعی نمایند؛ درغیراینصورت از شرکت کنندگان ذخیره دعوت خواهد شد.

شرایط ثبت نام قطعی:

برای ثبت نام قطعی، متقاضیان مجاز بایستی مبلغ ترم اول را واریز و اسکن فیش آن را به شماره زیر ارسال نمایند. (۳۵۲۹۴۲۳-۰۹۲۰)